Matracový chránič je vhodný v každej situácii, pretože nielen chráni, ale aj predlžuje životnosť matraca. Sú však situácie, v ktorých je doslova nevyhnutný. O aké situácie ide?
Dokiaľ dieťa nosí plienku, alebo má problém s udržaním moču (pomočuje sa v noci), dovtedy treba chrániť jeho matrac aj matrac rodičov. Dieťa totiž často zaspáva, alebo spí s rodičmi v jednej posteli a v takejto situácii sa môže matrac ľahko premočiť. Časté „nehody“ tohto typu nevydrží ani ten najkvalitnejší matrac s výbornou ventiláciou a antibakteriálnymi čiastočkami striebra. Samozrejme, že nedochádza len k zašpineniu poťahu, ale vlhkosť preniká do vnútra matraca, kde sa začína vytvárať kyslé prostredie. Matrac takto stráca pružnosť. Moč okrem toho vytvára ideálne prostredie pre rozmnožovanie škodlivých mikroorganizmov. Takýto matrac potom treba urýchlene vyhodiť. Netreba dodávať, že sa z neho šíri aj nepríjemný zápach...
Ide o rovnakú situáciu ako v prípade dieťaťa. Dlhodobo chorí ľudia majú veľmi často problém udržať moč. Rovnako aj pri kŕmení pacienta sa nedá celkom vyhnúť tomu, aby sa nikdy nič na matrac nevylialo. V takejto situácii je vhodné mať 2-3 vodoodolné matracové chrániče, ktoré sa dajú meniť a čistiť. Takto matrac nielen ochránime, ale aj predĺžime jeho životnosť.
V prípade hostí nehrozí únik moču, ale nezabúdajme na to, že pri spánku sa potíme a na povrchu postele zostávajú čiastočky pokožky. Používanie matracového chrániča v prípade hostí neprispeje len k predĺženiu životnosti matraca, ale bude prejavom starostlivosti o hygienu našich návštevníkov.
Manželská posteľ nie je miesto pre psa, ale ak... Každý milovník zvierat vie, že zakazovať štvornohému miláčikovi vyskakovať do postele, je veľmi únavné. V takomto prípade je matracový chránič takmer povinný, zvlášť ak máme mačku, ktorá namokro prejavuje svoju nevôľu.
Raňajky v posteli majú svojich prívržencov aj odporcov. Niekoho by v živote nenapadlo, aby si v posteli pochutnával na párkoch s pomarančovým džúsom. Sú však aj takí, ktorí pijú sobotňajšiu rannú kávu pod teplým paplónom. Pre týchto je matracový chránič záchranou. Ak ješ (a piješ) v posteli, bez matracového chrániča nad dôsledkami gravitácie a fyzikálnych zákonov nezvíťazíš a tvoj matrac sa stane príbytkom roztočov a iných mikroorganizmov.
Chránič sa navlieka priamo na poťah pomocou jednoduchých úchytiek, ktoré sa upevňujú na okraje matraca. Materasso ponúka dva typy takýchto výrobkov:
Domestic– ideálny pre alergikov, vyrobený zo 100% bavlny, naplnený klimatizovaným polyesterovým vláknom.
Clinic– vodoodolný, určený pre domáce aj profesionálne použitie v zdravotníckych zariadeniach.
Investovať do dodatočnej ochrany matraca sa bezpochyby oplatí. Veď matracový chránič je oveľa lacnejší ako poťah a, samozrejme, aj ako matrac.
Ako odstrániť krvavé škvrny na matraci